Мінімальні зарплати українців уріжуть: Шмигаль назвав реальний відсоток інфляції в 2022 році – One News

Мінімальні зарплати українців уріжуть: Шмигаль назвав реальний відсоток інфляції в 2022 році

У проекті бюджету на 2022 рік передбачається зростання мінімальних зарплат всього на 3% – до 6700 грн, а ціни в свою чергу виростуть на 8%. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, реальний розмір мінімалки фактично знизиться, адже рівень інфляції в країні виросте.

Глава уряду зазначив, що інфляція буде не критичною. Наприклад, після різкого підвищення мінімалки в 2017 році інфляція змінилася незначно, хоча зарплата громадян збільшилася тоді в два рази – з 1600 до 3200 грн. У 2022 році підвищення складе всього 200 гривень. Таке мінімальне зростання заплановане саме у зв’язку з тим, щоб не розкрутити інфляцію.

Реальний розмір зарплат українців знижується на фоні енергетичної кризи і майже триразового подорожчання газу для промисловості. Підприємства будуть змушені підвищувати ціни на товари і послуги, щоб покрити собівартість виробництва, зарплати і витрати на комуналку.

Мінімальні зарплати українців уріжуть: Шмигаль назвав реальний відсоток інфляції в 2022 році

За словами прем’єра, щоб ціни не росли, потрібно стримувати попит, а значить платоспроможність українців. Якщо неконтрольовано підвищувати мінімальну заробітну плату – це досить великий ресурс, який буде мати великий вплив на монетарну політику. Це може розкрутити інфляцію до стану гіперінфляції, зазначає прем’єр.ВІД MY.UA


Від LUCKYADS


ВІД ads2.bid


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях