Обережно - фальшиві гроші: які банкноти підробляють найчастіше розповіли в НБУ - One News

Обережно – фальшиві гроші: які банкноти підробляють найчастіше розповіли в НБУ

В Україні фальшиві гроші зустрічаються набагато рідше, ніж у європейських країнах. Улюблені банкноти фальшивомонетників – 200 і 500 гривень старого зразка.

Це пов’язано з тим, що нові гривневі банкноти зразка 2015-2020 років підробити надзвичайно складно. У них дуже високий ступінь захисту. Через це найчастіше фальшивомонетники підробляють більш ранні модифікації українських грошей, повідомила прес-служба Нацбанку України.

За підсумками 2020 року, на один мільйон гривневих банкнот випало 5,5 штуки фальшивих грошей. А за підсумками 2019 року – і того менше: лише 3 штуки. У той же час в ЄС, як інформує Європейський центробанк, цей показник за 2020 рік склав 17 штук на мільйон банкнот.

В Україні фальшивомонетники майже не беруться за підробку банкнот нового зразка, випущених у 2015-2020 роках. У них надзвичайно високий ступінь захисту. І підробити їх дуже важко. За підсумками минулого року, в загальній кількості фальшивих грошей в українській валюті, гроші нового зразка займають лише 4%. В основному підробляють купюри старого зразка, які менш захищені.

Так, улюбленими банкнотами вітчизняних фальшивомонетників є старі купюри номіналом в 200 (2007 роки) і 500 (2006 роки) гривень.

Обережно - фальшиві гроші: які банкноти підробляють найчастіше розповіли в НБУ

В основному фальшивими грошима розраховуються на касах в магазинах, в кафе швидкого харчування або на АЗС – там, де спостерігається багато клієнтів, і продавцям просто ніколи розглядати і “пробувати на зуб” кожну банкноту.

Підробляють фальшивомонетники й іноземну валюту. В основному в поле їхніх інтересів потрапляють долари, євро і російські рублі. Серед доларів підробляють переважно 100 доларів, євровалюту підробляють в номіналах 50 і 100 євро,  банкноти в рублях найчастіше фальсифікують у номіналах 5000 і 1000 рублів.

Завдяки єдиними критеріями сортування банками готівкової маси, які встановив НБУ, при сортуванні готівки вдається вилучити всі фальшиві гроші, і вони повторно не йдуть в оборот.


ВІД OBLIVKI


Від LUCKYADS


Від Banganet


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях