Українці стали масово забирати вклади з ПриватБанку та Ощадбанку – One News

Українці стали масово забирати вклади з ПриватБанку та Ощадбанку

В Україні два місяці поспіль триває відтік банківських вкладів. Громадяни найбільш активно забирають гроші з кількох банків, серед яких Приватбанк, Ощадбанк, а також ще два інших державні банки – Укрексімбанк та Укргазбанк.

Відтік капіталів із цих банків тривав в липні і в серпні. Правда, в серпні він дещо уповільнився проти липня. Так, в липні з ПриватБанку і ще трьох державних банків вкладники забрали сумарно понад 10 млрд гривень. А в серпні відтік капіталів склав сумарно 6,6 млрд.

У липні цей відтік значної мірою був обумовлений зміцненням гривні, через що відбулася уцінка валютної складової депозитів. Однак у серпні курс долара залишався стабільним. А отже, відтік грошей з ПриватБанку та інших фінустанов відбувався природно.У той же час, експерти фінансового ринку відзначають, що протягом року відтік банківських капіталів вже не раз змінювався припливом. Наприклад, у березні українці також активно забирали гроші з банків. Однак уже в квітні цю тенденцію вдалося переломити. Потім у травні знову почався відтік вкладів, і в червні – знову приплив. І ось тепер два місяці поспіль, в липні і серпні, ПриватБанк та інші банки втрачали гроші.

Українці стали масово забирати вклади з ПриватБанку та Ощадбанку

При цьому, за підсумками серпня, сумарний обсяг вкладів населення в українських банках становив 686,9 млрд гривень. А на початку поточного року він становив 681,9 млрд грн. Таким чином, незважаючи на двомісячний відтік грошей, поки за підсумками 8 місяців поточного року все-таки спостерігається позитивний приріст коштів населення в українських банках.

Лідером по відтоку капіталів є державний ПриватБанк. Саме звідти вкладники найбільш активно забирають свої кошти.ВІД MY.UA


Від LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях