В Україні банки підвищили ставки за кредитами для населення – One News

В Україні банки підвищили ставки за кредитами для населення

Відсоток за позикою у гривні для населення виріс на 1,1%

В Україні портфель гривневих кредитів банків населенню за січень 2021 року зменшився на 0,4% – до 167,7 млрд грн. Про це свідчать дані Національного банку України.

Як свідчать дані НБУ, портфель зменшився на тлі підвищення банками відсотка за позикою у гривні на 1,1%. Водночас кредитний портфель банків населенню в іноземній валюті у січні зменшився на 0,3% – до 1,098 млрд доларів.

Для бізнесу портфель збільшився на 1% – до 424,87 млрд грн, а в іноземній валюті цей показник за перший місяць поточного року скоротився на 0,6% –до 11,142 млрд доларів.

Також відомо, що відсоткові ставки за новими гривневими кредитами в січні у середньому становили для населення 34,8% річних (+1,1% за місяць), а для бізнесу – 8,7% (+0,1% за місяць). При цьому в іноземній валюті ставки за кредитами для населення становили 6,3% (+1,1%), а для бізнесу – 4,4% (-0,8%).

Нагадаємо, нещодавно голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин розповів, чому гривня зміцнюється по відношенню до долара. За його словами, факторами, які сприяють укріпленню курсу гривні, залишаються позитивна кон’юнктура на світових товарних ринках та значний попит іноземних інвесторів на активи країн, що розвиваються.Від LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях