В Україні подорожчала оренда землі: скільки коштує гектар в регіонах - One News

В Україні подорожчала оренда землі: скільки коштує гектар в регіонах

Вартість оренди сільськогосподарських земель в Україні зросла на 6,5% за минулий рік та склала 3378 грн за гектар. Якщо за новим законом продавати землю зможуть не всі власники, то сдавати землю в оренду поки ніхто не забороняє. В асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) розповіли, в яких регіонах Україні оренда найдорожча.

У 2020 році збільшення вартості землі спостерігалося на всій території України, але центральні області стали найдорожчими.

Останні кілька років конкуренція між аграріями змушувала збільшувати відсоток орендної плати в договорах. Після цього було проведено Всеукраїнську нормативну грошову оцінку сільськогосподарських земель, а у 2020 році активно провели  земельну реформу, що вплинуло на підвищення орендної плати за землю.

В Україні подорожчала оренда землі: скільки коштує гектар в регіонах

На сьогоднішній день середня вартість оренди гектара сільгоспземлі в Київській області становить 4999 грн, у Тернопільській та Хмельницькій – 4682 грн, Черкаській – 4520 грн. Найдешевша орендована земля у Волинській області – 2173 грн, в Донецькій –  приблизно 2192 грн за гектар, та Херсонській – 2250 грн.

Найбільше зростання у відсотковому співвідношення орендної плати у 2020 році у порівнянні до 2019 року відбулося у Чернігівській області – до 4221 грн. Дорога земля і у Київській області – 4999 грн за гектар, Черкаській – 4520 грн.

На вартість оренди землі впливає її продуктивність, яка в свою чергу залежить від клімату. Відповідно, у південних та східних областях земля найдешевша через посушливий клімат.


ВІД OBLIVKI


Від LUCKYADS


Від Banganet


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях