Космічні, ядерні та кібер-тренди 2021 - One News

Космічні, ядерні та кібер-тренди 2021

Космос стає все більш значною сферою. Нарівні з США, Китай постійно вдосконалює свої здатності виводити з ладу, пригнічувати або фізично знищувати супутники.

Розширення комерційних можливостей космосу та відновлення розповсюдження ядерної зброї

В останні роки комерційна експлуатація космічного простору різко зросла, і ця тенденція, ймовірно, до 2030 року збережеться і зміцниться. І в міру того, як все більше число комерційних компаній буде запускати мікросупутники для передачі контенту або забезпечення зв’язку, загальні державні космічні інфраструктури можуть стати менш стійкими.

Кілька нестабільних держав, перш за все Іран та Північна Корея, продовжують розробки ядерної зброї, попри узгоджені міжнародні зусилля щодо запобігання її поширення (у разі Ірану) або згортання (у разі Північної Кореї). І, якщо міжнародні зусилля на цьому напрямку не принесуть бажаного результату, подальші розробки ядерної зброї в Ірані та Північній Кореї стимулюватимуть регіональну мілітаризацію, превентивні військові конфлікти (як у випадку з Індією та Пакистаном) та, можливо, навіть обмежену ядерну війну.

Розмивання чітких норм договорів та угод, що обмежують застосування тактичної ядерної зброї. Об’єктивно, режим контролю над ядерними озброєннями слабшає, що збільшує майбутню ймовірність на його застосування з боку Росії або Китаю.

Інформаційний контроль

Постійний моніторинг та управління комп’ютерними, а також мережевими ресурсами буде ставати все більш актуальним для внутрішньої та міжнародної стабільності. Вміле використання інформаційного, психологічного та кібер- факторів може виступати порушником спокою та одночасно заспокійливим для масової свідомості.

По мірі того, як все більше даних переводяться у «цифру» і зберігаються на зовнішніх ресурсах (у хмарі), можливий доступ до такої інформації стає основною метою шпигунської діяльності. У 2007 році розвідувальна спільнота США оцінила, що лише невелика частина країн володіє серйозними можливостями активних дій у кіберпросторі. У 2017 році число таких країн зросло до більш ніж 30 раз. Водночас значна частина критично важливої інфраструктури США знаходиться поза прямого контролю Міністерства оборони або уряду і, таким чином, являє собою відносно легку мішень для можливої атаки.


ВІД OBLIVKI


Від LUCKYADS


Від Banganet


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях