«Європейська війна», яку хочуть закінчити за рахунок України - One News

«Європейська війна», яку хочуть закінчити за рахунок України

Міжнародна організація International Crisis Group пропонує піти на поступки Росії в контексті її агресії проти України.

Україна-Росія-ЄС-США

Деякий час назад українські ЗМІ публікували одну за одною обурені статті про план «12 кроків», підготовленому РРМС та «Групою лідерів євроатлантичної безпеки». Обурення це було цілком резонним, але не змогло й очевидно не могло зупинити бомбардування Києва «мирними планами» від різного роду «платформ» та «організацій», що транслюють відверто кремлівські наративи.

Черговим таким прикладом може служити й опублікована International Crisis Group перша частина доповіді «Світ в Україні: Європейська війна».

У документа та самого підходу до його презентації багато спільного зі скандальними «12 кроками» – та ж спроба залякати критиків кількістю гучних імен серед співавторів\членів організації, та ж спроба стверджувати, що, якщо серед причетних до підготовки цього документа «такі люди» – то викладена позиція як мінімум «не так однозначна», а максимум – «і зовсім не проросійська, а зображує здоровий глузд\економічну необхідність\гуманний підхід».

Так, автори доповіді пропонують відмовитися від санкцій тиску на Росію у його нинішньому вигляді, яке, на їхню думку, ніяк не наближає врегулювання російсько-українського конфлікту. Виходом вони бачать «початок обговорення з Росією загальноєвропейської безпеки, включаючи регіональне та субрегіональне обмеження озброєнь, й корекцію режиму санкції у тому випадку, якщо Росія буде сприяти досягненню реальних успіхів у забезпеченні миру».

Аргументи доповідачів

Обґрунтування цієї концепції виглядає феєрично – на думку співробітників Міжнародної кризової групи, Росія анексувала Крим та «підтримала насильницький сепаратистський рух на українському Донбасі у відповідь на народне повстання у 2014 році» (дослівні формулювання тексту доповіді), яке було прийнято нею як «нова атака Заходу». Коментуючи позицію РФ, автори доповіді стверджують – санкційні обмеження, накладені на РФ за її агресію проти України, сприймаються нею як продовження цієї «атаки», адже російська інтерпретація Мінських угод передбачає, що РФ не є стороною конфлікту, та, відповідно, терпить витрати абсолютно незаслужено.

Тут, як й у всіх текстах, вироблених РФ та її симпатиками, треба починати розбирати конструкцію з самих формулювань, тому що левова частка маніпуляцій починається вже з їх позначення того, що відбувається.

Про яку «підтримку насильницького сепаратистського руху з боку РФ» йде мова? Псевдореспубліки на сході України ніколи не були сепаратистським проектом – ніхто спочатку не прагнув відокремитися. У якості ідеальної моделі для самих представників окупаційних адміністрацій існував приклад Криму, у їх публічній риториці сьогодні не можна почути ніяких закликів до того, щоб «стати самостійними й ні від кого не залежати» – все більше говориться про «шлях до Росії».

А заглибившись до історії того, як з темою «різних сепаратизмів всередині України» працювали представники Міжнародної кризової групи, незайвим буде згадати їх доповідь «Ukraine: Will the Centre Hold?» 2017 року.

У тексті відкрито говориться, що нарікання офіційного Києва на Москву як його єдину проблему не відповідають дійсності, адже Україна має безліч проблем, які розвалюють її зсередини – корупція, незаконний видобуток бурштину у Житомирській області та …» угорський і русинський (!!!) сепаратизми».

І, якщо із заявою про корупцію ще можна погодитися, то розповідь про «русинський сепаратизм», який прирівняний авторами до російської агресії – це очевидна явка з повинною. Хоча сама РФ, послідовно уникаючи цю тему протягом усього 2014 року, досить швидко зрозуміла, що ігри у сепаратизм всіх видів й кольорів не приносять бажаного нею ефекту.

Термінологічний апарат, який використовується авторами «Війни у Європі», спрямований на зміщення акцентів й розмивання істинної ролі РФ у цих заходах на сході України. Тому що якби те, що відбувається в ОРДЛО, було названо своїми іменами – агресія РФ проти України, яка здійснюється як її регулярними збройними силами, так й представниками формувань, то конструкція, якою оперують автори доповіді «Росія відчуває себе покараною», буде звучати безглуздо.


ВІД OBLIVKI


Від LUCKYADS


Від Banganet


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях