“Податок на Google“: хто, кому і за що платитиме гроші – One News

“Податок на Google“: хто, кому і за що платитиме гроші

Депутати прийняли закон, який передбачає так званий “податок на Google”. За відповідний законопроект №4184, який вже став законом, проголосувало 283 народних депутата. Таким чином, незабаром інтернет-гігантам, які надають свої послуги в Україні, доведеться платити податок на додану вартість.

Звичайно, в законі йдеться не тільки про корпорацію Google, але і про всі інші інтернет-гігантах, які працюють на митній території нашої країни. Всі вони тепер будуть змушені платити 20% податку на додану вартість наданих ними інтернет-послуг.

Як виникла така ідея

Ідея така виникла не в головах українців, а в головах прагматичних європейців, які розсудили, що великі міжнародні інтернет-корпорації абсолютно безоплатно заробляють на громадянах ЄС, надаючи їм свої послуги. Тобто, вони заробляють і нічого за це платять.

“Податок на Google“: хто, кому і за що платитиме гроші

Вірніше, вони платили податки, але платили їх за місцем реєстрації. Саме тому нерідко ці компанії обирали собі місцем реєстрації країну, де ставка ПДВ мінімальна або її немає взагалі. Тоді європейці вирішили, що потрібно змусити їх платити за місцем надання послуг, а не реєстрації. І з 2015 року таку практику стали впроваджувати в Євросоюзі. А тепер, через шість років, до такого кроку “дозріла” й Україна.Причому ініціатори цього закону говорять, що щороку наша країна втрачала на відсутності такого податку від 3 до 4 мільярдів гривень. Зрозуміло, що вони нам не зайві.

Згідно з цим законом, ці інтернет-корпорації будуть зареєстровані платниками ПДВ в Україні. При цьому їх реєстрація буде організована за максимально спрощеною схемою і на віддаленій основі. Загалом, ні Цукербергу, ні Брину не доведеться коротати час в черзі до українського податкового інспектора.

У законі також передбачено, що вантаж ПДВ не повинен лягати на плечі українських замовників послуг інтернет-корпорацій. Вони повинні нести цей тягар самі.

При цьому ініціатори закону підкреслюють, що на пересічних українцях це нововведення ніяк не позначиться. Вони, як і раніше, будуть “гуглити” і користуватися соцмережами безкоштовно.

Хто буде платити ПДВ в Україні

Крім корпорації Google, що дала назву податку, будуть ділитися доходами з українським бюджетом також Instagram, Facebook, Netflix, TikTok, Instagram, YouTube і Viber.


ВІД OBLIVKI


Від LUCKYADS


Від Banganet


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях