У Кабміні хочуть урізати лікарняні та повісити їх на роботодавців – One News

У Кабміні хочуть урізати лікарняні та повісити їх на роботодавців

Мінсоцполітики виставило на громадське обговорення законопроект, який взагалі пропонує урізати розмір лікарняних – до 50%-80% в залежності від стажу. При цьому більшу частину хвороби змусять оплачувати роботодавців.

Мінсоцполітики підготувало законопроект, яким пропонується внесення істотних змін до чинного закону про обов’язкове державне соціальне страхування від 1999 року.

Головні нововведення

Ще раз прописали, що лікарняні будуть тільки електронними, з обов’язковим присвоєнням реєстраційного номера. Фонд соціального страхування стане перевіряти обґрунтованість видачі листків тимчасової непрацездатності. Для цього збираються створити у рамках Фонду нову структуру, у яку увійдуть так звані страхові експерти-лікарі. Вони й контролюватимуть своїх колег з поліклінік та лікарень – чи правильно ті видають лікарняні. У разі виявлення «неправильного» лікарняного будуть звернення Фонду до керівництва лікарень та до МОЗ. А якщо за таким лікарняним вже проведуть виплати, лікаря, який видав його, змусять все компенсувати.

Лікарняні взагалі не будуть видавати під час простою підприємства та по «необґрунтованим» виписками. Тобто, якщо підприємство не працює під час карантину, співробітник взагалі нічого не отримає. Формально лікарняний йому ні до чого, адже він і так вдома. Але, з огляду на те, що на час простою урізують ще й зарплати, виникає питання – за що ж лікуватися. До відмов за «необґрунтованість» лікарняного питань ще більше: як людина зможе довести, що вона дійсно хворіла, та домогтися виплат. У новому проекті процедура оскарження не передбачена.

Найскандальніші норми – за розмірами лікарняних. Зараз всі українці з трудовим стажем від 8 років отримують в разі тимчасової непрацездатності 100% зарплати. У новому проекті пропонується платити 50% від окладу тим, хто має стаж до 5 років, 60% – людям зі стажем 5-10 років, 70% – 10-15 років, 80% – 15-20 років. 100% від окладу отримуватимуть лише ті, хто пропрацював понад 20 років.

При цьому вдвічі збільшаться виплати на поховання – з одного до двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Роботодавці будуть оплачувати зі своїх коштів перші 10 днів лікарняного. Зараз ці терміни вдвічі менше – 5 днів. З огляду на те, що середньостатистичний лікарняний видається на 7-10 днів, виходить, що він повністю буде припадати на компанію-роботодавця.

Головна причина нововведень – гроші, точніше, їх відсутність. На Фонд соціального страхування йде частина ЄСВ – близько 9,6% (решту грошей єдиного соціального внеску ділять Пенсійний фонд та Фонд страхування на випадок безробіття).

На думку експертів, у разі прийняття закону, роботодавці перекладуть додаткові витрати на лікарняні на зарплатний фонд, тобто, фактично виплати через хворобу підуть замість премій, доплат тощо. Багато компаній зовсім можуть ввести негласну заборону на лікарняні, а співробітники, що часто хворіють, стануть тягарем.ВІД MY.UA


Від LUCKYADS


ВІД ads2.bid


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях