Кремінь засудив обійми спортсменки Магучіх з росіянкою: Абсолютно не поділяю, це питання субординації – One News

Кремінь засудив обійми спортсменки Магучіх з росіянкою: Абсолютно не поділяю, це питання субординації

Омбудсмен прокоментував скандал з українською спортсменкою.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що не визнає рукостискань та обіймів у публічній площині. Про це він сказав, коментуючи скандал з бронзовою призеркою Олімпіади українкою Ярославою Магучіх, яка після змагань обіймалася з росіянкою Марією Ласіцкене.

Про це Кремінь заявив в інтерв’ю телеведучій і журналістці Наталії Влащенко в ефірі “Україна 24”.

На запитання, чи засуджує він спортсменку за обійми, Кремінь відповів:

“Питання субординації і поваги до своїх громадян, свого народу визначається, в тому числі і відношенням до представників тих країн, які були представлені на цих змаганнях. Я абсолютно не поділяю принципів обнімань, рукостискань і багато чого іншого у публічній площині під прапором України або з прапором України”.

Також омбудсмен прокоментував мовне питання. Кремінь дав зрозуміти, що спорт не поза політикою, тому важливо, щоб спортсмени, які представляють Україну на такому рівні як на Олімпійських Іграх у Токіо говорили державною мовою.

“Я з великим захопленням дивився за виступами не тільки Ярослави Магучіх, але і Станіслава Горуни, який є капітаном нашої збірної з карате. Цей виступ був справді демонстративним, яскравим і я щиро сподівався, що він здобуде друге “золото” для нашої олімпійської збірної, але що стосується спортивної дипломатії, то на цю тему ми зустрічалися не тільки з нашими спортсменами. Ми говорили про це в тому числі з міністром молоді і спорту, олімпійським чемпіоном Вадимом Гуцайтом.

Говорили в якому контексті? Застосування державної мови під час проведення і участі в офіційних брифінгах, прес-конференціях все-таки зобов’язують громадян України, незважаючи на те, що вони далеко за межами, але все-таки послуговуватися державною мовою, тримати високий рівень відповідальності за ту країну, яка їх відрядила на такі знакові змагання планетарного масштабу.

Я не є функціонером в галузі фізичної культури і спорту, наша зустріч з паном міністром несла декларативний характер”, – зазначив Кремінь.

Він додав, що питанню спортивної дипломатії даремно раніше не приділяли належної уваги.ВІД MY.UA


Від LUCKYADS


ВІД ads2.bid


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях