Пільговий тариф на електроенергію українцям не повернуть: скільки доведеться платити вже влітку – One News

Пільговий тариф на електроенергію українцям не повернуть: скільки доведеться платити вже влітку

Тариф на електроенергію може зрости вже з 1 травня. Однак його підвищення розведуть у часі із запровадженням річних тарифів на газ, які почнуть діяти також із 1 травня. Тому тариф на електроенергію, скоріш за все, виросте в один із літніх місяців.

Причому, як кажуть люди, наближені до влади, тариф на електроенергію можуть відразу підвищити вдвічі, а то й більше. Сьогодні вартість однієї кіловат-години електроенергії становить 1,68 гривні. А вже з літа, подейкують, кіловат-година може зрости в ціні до 3,4 гривні.

Але при цьому для обсягу споживання до 300 кіловат планують залишити колишню ціну, а застосовувати новий тариф лише для тих кіловат, які перевищують цей показник.

Пільговий тариф на електроенергію українцям не повернуть: скільки доведеться платити вже влітку

Тому можна припустити, що під прес нового, високого, тарифу на електроенергію потраплять жителі великих будинків, що мають багато побутової техніки, яка споживає електрику. Передбачається, що в таких людей є гроші, і вони зможуть без проблем оплачувати високий тариф на електроенергію.Але, на жаль, в число енергоємних домогосподарств потрапляють також ті будинки, які опалюються електрикою. Раніше вони мали пільгу на оплату перших 3000 кіловат-годин. Тепер же ця пільга скасована. Взимку нинішнього року її замінили адресними дотаціями власникам таких будинків. Однак чи збережуться ці дотації в наступному році, невідомо.

А тим часом, Верховна Рада провалила законопроект депутаткі-“слуги” Юлії Яцик, яким пропонувалося повернути пільговий тариф на електроенергію хоча би жителям тридцятикілометрових зон АЕС. До 1 січня 2021 у них були пільги з оплати електрики. Адже багато жителів 30-кілометрових зон якраз опалюють свої будинки електрикою. Досі вони могли собі це дозволити.ВІД MY.UA


Від LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях