Право на пенсію: що робити, якщо Пенсійний фонд не хоче враховувати частину трудового стажу – One News

Право на пенсію: що робити, якщо Пенсійний фонд не хоче враховувати частину трудового стажу

Багато літніх українці стикаються з проблемою, коли трудовий стаж у них начебто є, а ось пенсія їм не призначається через те, що якісь роки роботи не записані в трудовій книжці, і Пенсійний фонд відмовляється їх визнавати. В такому випадку своє право на пенсію можна довести в суді.

В Україні пенсія за віком призначається громадянам після досягнення 60 років. Однак далеко не всі українці зараз можуть вийти на заслужений відпочинок після досягнення цього віку. А з плином часу таких щасливчиків буде ставати дедалі менше через те, що людям не вистачить страхового стажу, необхідного для призначення пенсії. Однак нерідко буває, що стаж є, а Пенсійний фонд відмовляється його визнавати, тому що він не записаний в трудовій книжці.

У такому випадку фахівці з питань пенсійного законодавства радять громадянам не впадати у відчай, а обзаводитися необхідними доказами і відстоювати своє право на пенсію в суді. Наприклад, видання “На пенсії” розповіло про чоловіка з Вінниці, якому виповнилося 60 років ще в 2018 році. Однак тоді йому пенсію не призначили через те, що в трудовій книжці у нього були записи тільки про 22 роки трудового стажу, а для призначення пенсії з 60 років у 2018 потрібно було вже 25 років стажу. Таким чином, йому не вистачило 3 років. Хоча у чоловіка фактично було ще 14 років трудової діяльності, з 1991 по 2004 рік, коли він був підприємцем. Однак у трудовій книжці вони не були записані.

Згідно пенсійного законодавства, цей чоловік отримав право на пенсію тільки зараз, у 2021 році, коли йому виповнилося 63 роки. Тепер він може отримувати пенсію. Однак він може також відстояти своє право на виплати з 2018 по 2021 рік, надавши докази в суді. Тоді Пенсійний фонд буде зобов’язаний виплатити йому ще й цей трирічний борг.

Право на пенсію: що робити, якщо Пенсійний фонд не хоче враховувати частину трудового стажу

Які документи можна надати в суді

Претендент на пенсію повинен надати будь-який документ, який підтверджує, що в той період він був працевлаштований і платив внески до Пенсійного фонду.

Якщо людина займалася підприємницькою діяльності за спрощеною системою оподаткування до 1 січня 2004 року, то вона може підтвердити це такими документами:

  • спеціальним торговим патентом;
  • свідоцтвом про сплату єдиного податку;
  • патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян;
  • довідкою про сплату страхових внесків.

Причому не потрібно обзаводитися усіма цими документами, а досить надати один із них – на вибір.

А ось для підтвердження того, що громадянин працював підприємцем після 1 січня 2004 року досить буде довідки з бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

“Щоби було враховано стаж підприємця з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, надається довідка про реєстрацію в якості суб’єкта підприємницької діяльності. Це стосується підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку”, – йдеться в інформації .Від LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях