У Мінсоцполітики заявили, що пенсія стане недоступною для мільйонів літніх українців – One News

У Мінсоцполітики заявили, що пенсія стане недоступною для мільйонів літніх українців

Вже незабаром пенсія стане недоступною для мільйонів літніх українців. Про це попередили громадян у Мінсоцполітики.

На сьогодні в Україні, за приблизними оцінками, понад 3 мільйони громадян зайняті в тіньовому секторі економіки. Працюючи без офіційного працевлаштування, вони не поповнюють свій страховий стаж і, відповідно, втрачають, право вийти на пенсію у визначені законом 60 років.

Тому, щобивийти на заслужений відпочинок, їм доведеться працювати до 65 років або, в кращому випадку, до 63. А деякі українці ризикують взагалі не отримати пенсію ні 63, ні в 65, ні в більше років. Про це нагадала співгромадянам міністр соціальної політики Марина Лазебна, виступаючи на форумі “Україна 30”.

В Україні щорічно посилюються вимоги до страхового стажу, який необхідний для виходу на пенсію. Так, у поточному році для того, щоб вийти на заслужений відпочинок в 60 років, потрібно мати, як мінімум, 28 років страхового стажу. З кожним роком цей мінімум буде приростати на один рік – поки до 2028 не досягне 35 років.

Так ось, згідно з прогнозами уряду, в 2028 році вийти на пенсію в 60 років не зможуть близько 45% або майже половина громадян, які досягли пенсійного віку. Все – через брак страхового стажу. У разі такого недобору за стажем їм доведеться працювати і після 60-ти.

У Мінсоцполітики заявили, що пенсія стане недоступною для мільйонів літніх українців

Для тих, кому не вистачатиме страхового стажу, законом передбачено ще два етапи виходу пенсію

Громадяни, які заробили від 25 до 35 років страхового стажу, зможуть вийти на пенсію в 63 роки. А тим, у кого страховий стаж складе від 15 до 25 років, буде дозволено відправитися на відпочинок тільки в 65. Тим же, хто до 65 років не назбирав навіть і 15 років страхового стажу, пенсія не світить взагалі.

Таким, чином, вже через десяток років мільйони українців похилого віку можуть виявитися “за бортом” пенсії. Тому глава Мінсоцполітики закликала громадян вже зараз негайно подбати про офіційне працевлаштування.


ВІД OBLIVKI


Від LUCKYADS


Від Banganet


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях