В Україні почали оформляти субсидії по-новому: хто втратить допомогу від держави - One News

В Україні почали оформляти субсидії по-новому: хто втратить допомогу від держави

В Україні з 1 травня стартувало переоформлення субсидій. Претенденти на державну допомогу мають заново подати заяви і декларації про доходи та витрати. Таким чином, держава проведе верифікацію одержувачів виплат і відсіє всіх, хто отримує субсидії незаконно.

При цьому, якщо буде виявлено, що одержувач субсидії приховав частину своїх доходів або применшив витрати, то його змусять повернути отримані гроші в бюджет.

Підставою для такої верифікації стали численні факти, які розкрилися про одержувачів субсидій. Зокрема, за минулий рік, 830 громадян, які отримують від держави допомогу на оплату комунальних послуг, придбали валюту на суму 139,9 млн гривень. Тобто, в середньому кожен із них придбав більш ніж 6 тисяч доларів.

В Україні почали оформляти субсидії по-новому: хто втратить допомогу від держави

Крім того, стали відомі й деякі інші факти, які свідчать про те, що не всі одержувачі субсидій дійсно не можуть самі оплатити комуналку.

В яких випадках українців позбавлять субсидії

  • Субсидії будуть позбавляти громадян, які мають банківський депозит на суму понад 56 тисяч гривень (що перевищує 25 прожиткових мінімумів). При цьому деякі експерти вважають таку вимогу Кабміну нелегітимною – через те, що вона суперечить закону про банківську таємницю.
  • Позбавлять субсидії також громадян, які зробили покупки на суму понад 50 тисяч гривень (сюди входить і покупка валюти).
  • Можуть також позбавити субсидій громадян, які їздили за кордон. Ця норма також піддалася жорсткій критиці. Зокрема, її розкритикував екс-міністр соціальної політики Андрій Рева. Колишній глава Мінсоцполітики нагадав про сім’ї, які лікують дітей за кордоном. В Україні діє така державна програма. Виходить, що сім’я, яка вивезла дитину на лікування за кордон, також не потребує субсидії. Втім, тут колишній чиновник трохи лукавить, адже його наступниця на цій посаді Марина Лазебна неодноразово підкреслювала, що суми, які були витрачені на лікування, як і виїзд на лікування за кордон, не будуть перешкодою для призначення субсидії.
  • Субсидій також можуть втратити сім’ї, яким призначали допомогу за рішенням спеціальних комісій. Тепер ці комісії скасували як непотрібні. А отже, багато українців можуть бути позбавлені права на отримання державної допомоги. Так, за підрахунками того ж Реви, лише у Вінницькій області в минулому опалювальному сезоні 19 тисяч сімей отримували субсидії саме за призначенням спецкомісій.

ВІД OBLIVKI


Від LUCKYADS


Від Banganet


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях