В Україні продають чорницю з радіацією: яку небезпечну речовину містить ягода з ринку – One News

В Україні продають чорницю з радіацією: яку небезпечну речовину містить ягода з ринку

Сезон чорниці в самому розпалі, проте не вся ягода на ринку є безпечною для здоров’я. Щороку Держпродпотребслужба знаходить в чорниці небезпечний для людини радіонуклід Цезій-137. Журналісти дізналися, яка ситуація на базарах цього літа.

Допустима норма цезію для дикої чорниці становить 500 беккерелів на кілограм. Для фермерської ягоди – 70 беккерелів.

Журналісти “Сегодня” закупили чорницю на декількох ринках столиці та перевірили ягоду на вміст шкідливих речовин. Не всі ягоди мали при собі сертифікати якості, але при цьому у жодної з перевірених зразків не був підвищений рівень цезію-137.

Експертиза показала, що найчистіша чорниця продавалася на ярмарку на Печерську – 24 Бк / кг. У чорниці з Лук’янівського ринку майже 135 Бк / кг. Ягода зі стихійного ринку біля офіційного базару показала 181 Бк / кг. Найгірший результат – у чорниці біля метро Лісова – 218 Бк / кг, але й цей показник відповідає нормі.

В Україні продають чорницю з радіацією: яку небезпечну речовину містить ягода з ринку

Багато жителів Київської області побоюються, що на ринках продають радіоактивну чорницю з Чорнобильської зони, яка є небезпечною для здоров’я. Дійсно, і в лісах біля Чорнобиля деякі продовжують збирати ягоди, які містять підвищену кількість нітратів. Що стосується цезію-137, то він накопичується в м’язах і інших органах і призводить до порушень роботи серця, нирок і печінки.ВІД MY.UA


Від LUCKYADS


ВІД ads2.bid


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях