ВР прийняла закон про скасування податків на посилки вартістю до 150 євро – One News

ВР прийняла закон про скасування податків на посилки вартістю до 150 євро

Збільшення безподаткового ліміту зі 100 до 150 євро дозволить знизити податок на посилки з-за кордону.

Верховна Рада прийняла за основу законопроект, який дозволить збільшити безподатковий ліміт на посилки з-за кордону до 150 євро. Про це повідомляє APnews з посиланням на рішення парламенту.

Так, законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях)” (№4278) за основу підтримали 346 народних депутатів.

Збільшення безподаткового ліміту зі 100 до 150 євро дозволить знизити податок на посилки з-за кордону.

У пояснювальній записці зазначено, то податок на додану вартість буде налічуватися в тому випадку, якщо вартість товарів в посилці перевищує 150 євро.

Таким чином, якщо документ ухвалять у другому читанні, то українці зможуть купувати товари до 150 євро без оплати податку в іноземних інтернет-магазинах і торгових майданчиках.

Крім того, проект закону накладає відповідальність за сплату в бюджет ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України на оператора поштового зв’язку та експрес-перевізника, якщо вони декларують товарів шляхом подання реєстрів. Водночас пропонується встановити відстрочку сплати ПДВ на 30 днів з дати оформлення тимчасового реєстру.

Також документ пропонує спростити декларування товарів, вартість яких більше 150 євро, але не більше 10000 євро. Для таких товарів модно буде не заповнювати декларацію Н-16, але повинні декларуватися експрес-перевізником або поштовим оператором.

Що було раніше

У грудні 2017 року Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році”, який дозволяв одній людині отримати тільки три міжнародні посилки на місяць. При цьому загальна вартість товарів в кожній з них не повинна була перевищувати 150 євро, а наступні посилки обкладалися ПДВ, митом і акцизом. У свою чергу Державна фіскальна служба визнала, що не зможе реалізувати дані норми, тому що відсутність механізм відстеження посилок.

У листопаді 2018 року разом з держбюджетом на 2019 рік був прийнятий закон, яким знизив поріг безмитного ввезення інтернет-покупок для фізосіб. А 23 листопада 2018 року парламент і зовсім скасував норму про “трьох посилках”.

1 липня 2019 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу, які знизили поріг на безмитні пересилання товарів фізособам в міжнародних поштових та експрес-відправленнях до 100 євро.Від LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях