«Дитячі» закони – безкоштовні обіди для школярів учасників АТО та правила перевезення дітей - One News

«Дитячі» закони – безкоштовні обіди для школярів учасників АТО та правила перевезення дітей

У Києві запланували трохи змінити пільги та гарантії для дітей тієї категорії населення, які є учасниками АТО, що постраждали під час Революції гідності та героями Небесної Сотні. Про це повідомляє прес-служба Київради, передає One News.

Зокрема, влада збирається зробити безкоштовними шкільні обіди для всіх дітей вище перерахованих груп населення. Таким чином, місто надасть додаткові пільги для них у комунальних школах.

Якщо на засіданні Київської міської ради буде прийнято відповідний проект, то столична влада візьме на себе абсолютно усі витрати за шкільні обіди для певних учнів. Так пояснили у Департаменті освіти та науки КМДА.

Це означає, що учні-діти учасників АТО та постраждалих під час євромайдану зможуть харчуватися у школі безкоштовно з 1 по 11 клас. Хоча раніше ідентичні пільги діяли тільки для учнів середньої та старшої школи, з 5 по 11 клас.

Нові вимоги до транспортування дітлахів

24 лютого уряд додав деякі зміни до ПДР за прикладом ключових європейських підходів. Зокрема, це стосується правил перевезення дітей в автомобільних кріслах. Про це передає прес-служба Міністерства інфраструктури.

Влада підкреслює, що в Україні вже підвищили відповідальність для водіїв, які їздять в машині з дітьми без автокрісел. Крім цього, нові правила були прийняті для більшого захисту.

Термін «спеціальний засіб» змінюється на термін «дитяча тримальна система». У такій системі дитина повинна бути пристебнута. Тепер будуть певні вимоги. Наприклад, автокрісло має відповідати висоті дитини. Це правило має на увазі використовувати крісло в особистих легкових автомобілях не за віком дітей (до 12 років), а у всіх випадках, коли дитина нижче 145 сантиметрів. Автокрісло також має відповідати за характеристиками не тільки зросту, але й масі дитини.

З’явився список транспортних засобів, у яких можна не використовувати дитяче крісло: автобуси, швидка допомога, автомобілі спеціальних служб, вантажні машини та під час перевезення дітей у нічний час доби.

У легковому автомобілі автокрісло можна встановити на будь-якому пасажирському місці, крім першого ряду. Якщо все-таки треба встановити крісло у першому ряду на місці пасажира, то воно повинно бути проти напрямку руху при відключеній подушці безпеки.


ВІД OBLIVKI


Від LUCKYADS


Від Banganet


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях