Донбас – позиції сторін - One News

Донбас – позиції сторін

На перший погляд, може здатися, що зараз створюються хороші передумови для завершення війни на Донбасі. Ключові гравці не проти завершити конфлікт, щоб сконцентруватися на внутрішньому порядку. Росія обмежена у часі, тому може піти на поступки. Теоретично це так. Можна навіть привести висловлювання міністра закордонних справ Німеччини про те, що Кремль повинен виконати свої зобов’язання по Мінським угодам.

Реальні справи

На практиці на жаль, ситуація інша. Найближчі рік-півтора Німеччина та Франція будуть займатися пріоритетними для себе завданнями – відновлення власних економік та збереження Європейського Союзу як єдиного цілого. На цьому тлі усі зовнішні кризи будуть сприйматися як явища, котрі відволікають ресурси з ключових напрямків.

Для США пріоритетом у регіоні є структурне оформлення ініціативи «Тримор’я» як способу забезпечити реалізацію своїх інтересів коштом ресурсів третіх держав. Україна, на жаль, сьогодні знаходиться поза даної інтеграційної ініціативи. Вона розглядається з точки зору наявності/відсутності викликів для безпеки й території можливого транзиту товарів.

Природно, що країни ЄС та США будуть закликати Росію до прогресу у справі врегулювання. Але, з урахуванням внутрішніх пріоритетів, навряд чи варто від них очікувати уважного вивчення українського порядку та рішення за нас завдань пошуку «підводних каменів» у російських пропозиціях по врегулюванню. Позиція даних гравців – погодиться з будь-яким варіантом врегулювання, який знімає гостроту проблеми та не породжує ризиків розростання зони нестабільності у регіоні.

Типовим проявом такого підходу є акценти, розставлені міністром закордонних справ Німеччини Хайко Маасом під час телефонної розмови з його українським колегою Дмитром Кулебою. Керівник німецького МЗС особливо наголосив на необхідності кроків «щодо подальшого виконання рішень нормандського саміту у Парижі, виконання Мінських домовленостей» саме сьогодні, на тлі кризи, що розростається. Мовляв, цього вимагає гуманітарна ситуація.

Події навколо України

Україна водночас знаходиться у вразливій позиції, оскільки, з одного боку, вимагає зовнішньої підтримки на тлі просідання економіки й пандемії. Тобто змушена прислухатися до рекомендацій наших «партнерів». З іншого боку, кажучи про війну на Донбасі, ми знаходимося у рамках, окреслених президентом Зеленським – рік на спроби врегулювання. Тобто, до закінчення даного терміну українська дипломатія не може говорити категоричне «ні» – адже президент заявляв про інше. Учасники переговорів від офісу президента розглядають всі можливості й пропозиції, які здатні продемонструвати хоч якийсь прогрес у врегулюванні.

На цьому тлі РФ реалізує політику щодо поступової суб’єктивізації так званих «ЛНР» та «ДНР» й перекладу сприйняття конфлікту у рамки «внутрішньоукраїнського». Таким чином, створюється ситуація, коли РФ може дійсно «проявити ініціативу» й запропонувати масштабний формат взаємних поступок. Де, з одного боку, може бути реальна деескалація, з іншого Київ піде на той або інший вид політичних компромісів, легалізувавши еліти ОРДЛО й вписуючи їх в українську політичну систему.


ВІД OBLIVKI


Від LUCKYADS


Від Banganet


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях