Коли з'явиться «чарівна таблетка» від коронавірусу? - One News

Коли з’явиться «чарівна таблетка» від коронавірусу?

Фармацевтичні гіганти й невеликі лабораторії по всьому світу шукають спосіб подолати інфекцію COVID-19 й повернути нас до звичного життя. Відразу кілька фірм заявили про відкриття препаратів, у перспективі – ефективних для лікування вірусу.

Найбільше надій покладають на вакцини, але поки кількість вакцинованих ще дуже незначна. А для вакцинації більшої частини населення планети взагалі може знадобитися кілька років. Тому паралельно з пошуками вакцин фармацевтична промисловість розробляє способи вилікувати людину, якщо захворювання все-таки настало.

Таблетки для лікування коронавірусу

Американський фармгігант Pfizer, що випустив на ринок першу вакцину проти COVID-19, почав перший етап клінічних випробувань відразу двох препаратів для лікування COVID-19.

«Ми розробили препарат PF-07321332 як потенційне таблетоване лікування, яке можна було б призначити при перших ознаках інфекції у пацієнтів, які не потребують госпіталізації до відділення інтенсивної терапії. Водночас, препарат для внутрішньовенного введення є потенційно новим варіантом лікування госпіталізованих пацієнтів», – заявив Мікаель Долстен, доктор медичних наук, керівник міжнародних досліджень компанії Pfizer.

Обидва препарати компанії Pfizer створені на основі інгібіторів протеази. Дія таких препаратів заснована на придушенні активності вірусних ферментів. Без них скупчення нових вірусних одиниць всередині клітини людини стає неможливою. Подібні препарати вже показали свою ефективність при лікуванні інших вірусних захворювань, таких як ВІЛ та вірус гепатиту С.

Зараз препарат знаходиться на стадії рандомізованих досліджень для оцінки безпеки. Однак ті препарати, що вже використовуються у терапії ВІЛ й гепатитів, показали високу ефективність та безпеку, а значить, цей клас речовин може забезпечити хорошу ефективність лікування COVID-19.

Паралельно з цим, інша американська фармакологічна компанія Merck вивчає ефективність експериментального препарату проти грипу у лікуванні коронавірусної інфекції. Дослідження почалися ще у березні 2020 року, коли була виявлена активність молнупіравіра щодо збудника SARS-CoV-2. На першому етапі перевірялася безпека на здорових добровольцях у Великобританії та США.

За даними Merck, препарат молнупіравір вже ж був протестований більш ніж у 200 пацієнтів з легким й помірним перебігом коронавірусної інфекції, з потребою у госпіталізації або без. У пацієнтів, які отримували препарат, відзначалися кращі результати, ніж у пацієнтів у групі плацебо. З 19 жовтня 2020 року компанія Merck почала наступний етап дослідження ефективності лікування вже тільки у госпіталізованих пацієнтів, яке триватиме рік.


ВІД OBLIVKI


Від LUCKYADS


Від Banganet


Від Giraff


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях