В МОЗ пояснили, чим відрізняються “додаткова” та “бустерна” дози вакцин від COVID і коли їх почнуть колоти – One News

В МОЗ пояснили, чим відрізняються “додаткова” та “бустерна” дози вакцин від COVID і коли їх почнуть колоти

Бустерну дозу можна отримати, наприклад, медикам, а от додаткову рекомендують за станом здоров’я.

Окремим групам населення в Україні рекомендовано отримати додаткову (третю) дозу вакцини від коронавірусу. При цьому введення ревакцинальної (бустерної) дози всім українцям наразі не розглядається.

Додаткова та бустерна дози – в чому різниця?

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (далі – НТГЕІ), як незалежний дорадчий орган МОЗ, представила рекомендації щодо введення додаткових та бустерних (ревакцинальних) доз вакцин проти COVID-19.

Так, додаткова доза – доза, яка вводиться з метою досягнення кращого захисту у осіб, які за станом свого здоров’я (наприклад, імуноскопрометовані особи), мають нижчу ефективність вакцин у порівнянні з ефективністю вакцини в загальній популяції.

Натомість ревакцинальна (бустерна) доза – доза, яка вводяться з метою посилення імунної відповіді/ефективності вакцини, що згасає з плином часу.

Кому потрібна додаткова доза?

Відтак, НТГЕІ рекомендують введення додаткової дози вакцини для:

  • осіб з первинними або набутими імунодефіцитними станами на момент вакцинації;
  • осіб, які перебувають на імуносупресивній або імуномодулюючій терапії під час вакцинації;
  • осіб з хронічним імуноопосередкованим запальним захворюванням, які отримували або отримували імуносупресивну терапію до щеплення;
  • осіб, які отримували високі дози стероїдів (що еквівалентно> 40 мг преднізолону на добу тривалістю понад тиждень) з будь-якої причини за місяць до вакцинації.

Додаткову дозу також рекомендують для людей віком 60+, які отримали повний курс щеплення вакциною на вірусній платформі (такою є CoronaVac). Отримати її рекомендують щонайменше за 28 днів після отримання другої дози вакцини.

Кому рекомендована бустерна доза?

Питання введення ревакцинальної (бустерної) дози для усіх – НТГЕІ поки не рекомендує. Крім того, у МОЗ неодноразово наголошували, що при досить низькому показнику вакцинації населення, їхній нинішній – швидше вакцинувати якомога більше українців для формування колективного захисту від коронавірусної хвороби. І вже потім можна буде розглядати бустерну вакцинацію.

При цьому введення бустерної дози українцям все ж розглядається, але для окремих груп ризику. Серед яких медичні працівники, працівники будинків інтернатного типу тощо.

Бустерну (ревакцинальну) дозу радять отримати щонайменше через 6 місяців після первинної вакцинації проти COVID-19. При виборі вакцини для проведення ревакцинації проти COVID-19 рекомендують надавати перевагу вакцині на платформі мРНК (Pfizer или Moderna).

При цьому у МОЗ наголосили, що додаткова чи бустерна дози можуть бути застосовані для людей, які планують виїхати в країни, у яких існує відповідна вимога щодо додаткової/ревакцинальної дози.

“Зараз Міністерство охорони здоров’я вивчає позицію Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики та відповідно до цих рекомендації прийматиме рішення щодо введення додаткових або ж ревакцинальних доз вакцини проти COVID-19”, – резюмували в МОЗ.

Важливо! У МОЗ поки що не знають, скільки триватиме імунітет від повної вакцинації, оскільки «дослідження ще продовжуються». Також ще не вирішено, чи можна «змішувати» вакцини у разі, якщо попередній курс був препаратом іншого виробника. Загалом, міністерство охорони здоров’я очікує на результати закордонних досліджень, які покажуть, як слід колоти бустери – кожні кілька місяців, один раз на рік або раз на кілька років.ВІД MY.UA


Від LUCKYADS


ВІД ads2.bid


Від Smi.biz

You may also like...

Мы в соц. сетях